Kertészetünk több, mint 30 éves múlttal rendelkezik. Főbb tevékenységeink a szezonális zöldség, gyümölcs termesztés és méhészet. Minden terméket saját magunk álltjuk elő, felsolgozott termékeink is saját alapanyagokból készülnek.
Kertészetünk több, mint 30 éves múlttal rendelkezik. Főbb tevékenységeink a szezonális zöldség, gyümölcs termesztés és méhészet. Minden terméket saját magunk álltjuk elő, felsolgozott termékeink is saját alapanyagokból készülnek.
Többféle méztípus létezik, az egyik legismertebb, legkedveltebb az akácméz. Előállítása a fehér akác virágjából történik. A fehér akác nem őshonos hazánkban, Amerikából telepítették ide – a futó homok megfogása céljából, de ma már az európai akácos 60%-a Magyarországon található. Akác előfordulási helyei, jellemzői: Az Alföld – főleg a Kiskunsági Nemzeti Park területén, és a Dunakanyar védett, természeti területein találhatóak nagyobb akácos ligetek. Itt gyűjthető a világos, sárgás-zöldes áttetsző, enyhén opálos színű, hosszú ideig folyékony állapotát megőrző, kellemes, enyhe ízű, akácvirág illatú méz. Savtartalma a legtöbb méznél alacsonyabb. Hazánk legismertebb, legkeresettebb méz fajtája. Népszerűségét a folyékonyságának és semleges enyhe zamatának köszönheti. Gyümölcscukrokban igen gazdag, így sokáig akár 1-2 évig is megőrzi folyékony állagát. Akác jótékony hatásai: Felső légúti megbetegedésekre, köhögés csillapításra Emésztési zavarokra Immunrendszer erősítésre Méregtelenítésre, májregenerálásra Csonterősítő Kiváló erősítő gyermekek, terhesek és lábadozók számára Idegrendszer nyugtató Gyomorsav csökkentő Segít a gyomorfekély kezelésében Általános immunrendszer erősítő hatással rendelkezik, mint a legtöbb méz. Több mint 400 anyagot tartalmaz, ezek közül B1, B2, B6, B12 vitaminokat, enzimeket, flavonoidokat, fitohormonokat, aromás vegyületeket, szerves savakat (tejsav, oxálsav, citromsav, almasav), dextrint, és nitrogénvegyületeket. (1kg-os üveg esetén +200Ft/üveg betétdíjat kell fizetni. Természetesen csereüveg esetén nem kell fizetni betétdíjat.)
Többféle méztípus létezik, az egyik legkülönlegesebb, rendkívül kellemes illatú a napraforgó méz. Előállítása napraforgóból történik. Az Alföldön, hazánk déli síkságain találhatók nagyobb napraforgó ligetek. Itt gyűjthető a különleges aromájú, aranysárga színű méz. Napraforgó méz jellemzői: A napraforgó méz aranysárga színű, mely később sötétebbé válik. Rendkívül kellemes illatú, aromás, ízletes, de enyhén savanykás ízű fajta méz. Állaga lány, gyorsan krémesedő, mivel magas a szőlőcukor tartalma, ezért hamar kristályosodik. Tárolása során két részre válik szét. Az egyik rész folyékonnyá alakul, a másik pedig – az üveg alján, kristályos szerkezetűvé alakul át. Ez a kristályosodási folyamat jelzik, hogy a méz valóban teljesen természetes eredetű. A napraforgó mézek savas kémhatásúak – pH értékül 4,5-3,6 között változhat, így azoknak nem ajánlott, akiknek magas a gyomorsavuk. Napraforgó méz jótékony hatásai: Posztata betegségekre Lázas állapotra, gyulladáscsökkentő Szervezeterősítő Koleszterinszint csökkentő Fertőtlenítő Görcsoldó Vizelethajtó Általános immunrendszer erősítő hatással rendelkezik, mint a legtöbb méz. Magas ásványi anyag és E vitamin tartalmának köszönhetően fogyasztása jótékonyan hat a belekre, szívre, gyomorra, vesére, tüdőre is. Fogyasztása Fogyasztható önmagában, vagy kávéba, teába keverve is. Sütéshez-főzéshez is ajánlott, de akár kenyérre kenve is fogyasztható. Különlegesen ajánlott mézeskalácssütéshez, mert kesernyés-savanykás ízével különleges aromát ad a süteményeknek. Erős aranysárga színétől pedig csodálatosan szép árnyalatú lesz a mézeskalács. Húsok pácolásához, saláták ízesítéséhez is alkalmazható, hiszen igen kellemes, különleges ízt ad az ételeknek, az aromákat pedig sokkal intenzívebbé teszi. (1kg-os üveg esetén +200Ft/üveg betétdíjat kell fizetni. Természetesen csereüveg esetén nem kell fizetni betétdíjat.)
Többféle méztípus létezik, az egyik a repceméz. Előállítása repce virágból történik. Szemet gyönyörködtető tavasszal a virágba borult szép sárga repce virágtenger, az első tömeges nektárt adó kultúrnövény. A repce előfordulási helyei, jellemzői: A Dunántúl déli és nyugati megyéiben találhatók nagyobb repce rétek, de egész Magyarország területén folyik repcetermelés. Itt gyűjthető az enyhe zamatú, repce virágillatú, krémszínű méz. Színe a halvány sárgától a krémszínűig terjedő. Folyékonyan világos színű, kikristályosodva hófehér színű. Magas szőlőcukor tartalma miatt gyorsan kristályosodik, így napok alatt zsírszerűvé-krémszerűvé válik, ezért krémméznek is nevezik. A repceméz az egyik legértékesebb méznek számít, hiszen szűrése után azonnal kiszerelésre is kerül így a benne található összes, jótékony hatású anyag, károsodás nélkül be tud kerülni az emberi szervezetbe, hogy ott kifejthesse gyógyító hatását. Repceméz (krémméz) legfőbb gyógyhatásai: Gyomorsav túltengés ellen Fertőtlenítő-gyulladáscsökkentő Szervezeterősítő Vérszegénység ellen Általános immunrendszer erősítő hatással rendelkezik, mint a legtöbb méz. Az egyik legmagasabb szőlőcukor tartalmú méz, emiatt viszont napok alatt kikristályosodik. Zsírszerű, könnyen kenhető. Az érzékeny gyomrúaknak bátran ajánlható, mivel a többi mézfajtához képest kevésbé savas. Candida diéta esetén is beépíthető az étrendbe. Repceméz fogyasztása Fogyasztása a nem túl kellemes íze miatt önmagában nem jellemtő, a méhészek más – általában virágmézzel keverik. Enyhe zamata miatt ízesítőnek teába, kávéba ajánlott főleg, mivel meghagyja az italok ízét, aromáját. Sütésre is alkalmas. (1kg-os üveg esetén +200Ft/üveg betétdíjat kell fizetni. Természetesen csereüveg esetén nem kell fizetni betétdíjat.)